Danube Rock Revolution Festival. Patru zile de rock pur la Galați

Data:

Legendara Uriah Heep, trupe consacrate precum Iris, Dirty Shirt, Trooper, Kempes, Altar, Om la lună, formații aflate la început de drum, tributuri electrizante, dar și tinere talente de la școlile de muzică, într-o atmosferă incendiară! Pe scurt, o experiență unică, asta promite a fi Danube Rock Revolution Festival 2025, care va avea loc în perioada 21-24 august pe Stadionul „Nicolae Rainea” (fost „Dunărea”) din Galați, scrie Viața Liberă.

Încă mai găsiți bilete și abonamente la Danube Rock Revolution Festival 2025! Iată și prețurile: 170 de lei intrarea la o zi de festival, 320 de lei pentru două zile, 390 de lei – biletul valabil pentru trei zile și 420 de lei abonamentul pentru cele patru zile de festival.

Potrivit organizatorilor, „fiecare zi a festivalului va oferi ceva special, îmbinând energia rockului modern cu nostalgia marilor clasici. Tinerii rockeri din școlile de muzică vor avea ocazia să urce pe scenă și să fie premiați pentru talentul lor. La Tribute Night, un omagiu emoționant va fi adus celor mai mari nume ale rockului. Rock românesc – o celebrare a scenei autohtone, cu trupe renumite care demonstrează puterea și diversitatea. Un moment de referință al festivalului – concertul excepțional susținut de Uriah Heep, una dintre cele mai mari formații din istoria rockului!”.

Citește mai multe și vezi programul festivalului în Viata-libera.ro

Citește și: Blues-ul este pentru cei care nu au avut Woodstock

Urmăriți canalul „PRESShub” pe WhatsApp. Cele mai importante știri ale zilei sunt disponibile aici

Urmăriți PressHUB și pe Google News!

spot_imgspot_img
Viața liberă
Viața liberă
Viața liberă este un ziar cotidian independent din Galați, fondat în decembrie 1989, care a apărut pe piață neîntrerupt de atunci. Versiunea online a ziarului are în medie 400.000 de vizitatori unici pe lună, subiectele abordate în ambele medii fiind cele cu impact social major, atât local, cât şi naţional şi internaţional, inclusiv cele de interes pentru diaspora. Publicaţia susţine proiectele şi iniţiativele benefice comunităţii din care face parte de 32 de ani.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img
spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

​Ilie Bolojan, la Arad. Premierul a vizitat șantierul CET, Cetatea Aradului și Unitatea Militară din Gai

Premierul Ilie Bolojan s-a aflat astăzi într-o vizită „fulger”...

​Asistentă de la Spitalul Județean din Botoșani, trimisă în judecată pentru dare de mită

O asistentă medicală de la Spitalul Județean „Mavromati” din...

Zonele din Iași care vor fi cele mai afectate de reforma administrativă

Bazat pe numărul de locuitori înregistrați, județul Iași ar...

Spitalul Municipal din Arad își serbează a 250-a aniversare

Spitalul Municipal, primul spital al orașului Arad împlinește, astăzi,...