Modelul Dacia Bigster, noul SUV de segment C al mărcii, va fi prezentat oficial la Salonul Auto de la Paris | Argeșul Online

Data:

Modelul Dacia Bigster, noul SUV de segment C al mărcii, va fi prezentat oficial la Salonul Auto de la Paris, din 14-20 octombrie.

Informația reiese dintr-un comunicat al grupului Renault, referitor la Salonul Auto de la Paris. Unde, chiar dacă nu e menționat explicit numele Dacia Bigster, se face vorbire despre un model nou, care va marca „ofensiva Dacia în segmentul C”.

Or, acolo Dacia nu are încă niciun model, dar Bigster face parte din acest segment.

Citește și: Analiză. UE întărește strategia de reducere a riscurilor în privința influenței Chinei

Iar data prezentării sale oficiale cadrează, întrucâtva, cu promisiunile făcute de șefii grupului Renault.

În afară de vedeta Bigster, de la standul mărcii Dacia nu vor lipsi nici ultimele versiuni ale celorlalte modele.

Continuarea, în Argesulonline.ro

Citește și: Cum ar putea incursiunea din Kursk să schimbe cursul negocierilor de pace între Rusia și Ucraina

Urmăriți PressHUB și pe Google News!

(Sursa foto: Argeșul Online)

spot_imgspot_img
Sorin Simion
Sorin Simion
A debutat în 1990 la ziarul România Liberă şi de peste 28 de ani lucrează în presă scrisă: ziarele Adevărul şi Gardianul, dar şi pentru publicaţii locale din judeţele Argeş, Mureş şi Harghita. Din 1998 colaborează cu o revistă cu profil social şi cultural din Goteborg, Suedia, iar din toamna lui 2018 este co-fondator al site-ului de ştiri locale www.argesulonline.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Ce se întâmplă de fapt în nordul Kosovo și de ce contează pentru toată regiunea?

Războaiele de secesiune din fosta Iugoslavie – primul mare...

Polonia riscă să piardă aproape 44 de miliarde de euro: președintele Nawrocki se opune prin veto creditului SAFE

Președintele naționalist al Poloniei, Karol Nawrocki (foto), a blocat...

Incident în Irak: patru membri ai echipajului unui avion american de realimentare au murit

Comandamentul Central al Forțelor Americane a confirmat vineri că...