Noi dezvăluiri în cazul Alfred Bulai: „întâlniri private” cu studentele la Guvern | The Epoch Times

Data:

Noi dezvăluiri în cazul Alfred Bulai: „întâlniri private” cu studentele la Guvern. Alte 15 mărturii de la victime şi martori, pe lângă cele 18 deja publicate de Snoop în iulie 2024, vin să întregească tabloul abuzurilor lui Bulai, sociolog şi cunoscut analist politic la TV.

Acestora li se adaugă amintirile fostelor eleve de şcoală generală, pe care le bătea la fundul gol, aplecate peste bancă, înainte de ’89, susţine site-ul de investigaţii.

Potrivit Snoop, pentru a-şi racola victimele, Bulai a interpretat diverse roluri întreaga carieră. Acum face acelaşi lucru, în urmărirea penală, susţin procurorii în documentele ajunse în faţa instanţelor.

Citește și: Marian Vanghelie, trimis în judecată de DNA pentru complicitate la abuz în serviciu în dosarul Economat

Conform noilor mărturii, Bulai solicita studentelor întâlniri private în biroul său încă din 1993. Mai târziu, când ajunge secretar de stat, le cheamă în biroul lui de la Guvern, „cu geamuri spre Piaţa Victoriei”.

Mai multe studente nu şi-au mai terminat studiile sau le-au amânat din cauza lui Bulai

„Cel puţin patru studente cu care au am discutat nu şi-au mai terminat studiile sau le-au amânat, din cauza abuzurilor sau a comportamentului inadecvat al profesorului, de la clasă. În unele stagii de practică a abuzat mai mult de o studentă. Snoop a aflat trei cazuri numai în 2014.

În ultimele 12 luni, studenţii au reclamat comportamentul misogin şi sexist al lui Alfred Bulai către Liga Studenţilor, către Consiliului Facultăţii sau către un profesor în care aveau încredere. Nu s-a întâmplat nimic”, se arată în analiza Snoop.

La rândul său, în faţa procurorilor, a presei şi a apropiaţilor, Bulai joacă rolul victimei şi acuză că ancheta Snoop a fost „aranjată”.

Continuarea în The Epoch Times

Citește și: Ministerul Justiției vrea decontarea școlilor private pentru odraslele magistraților de legătură în UE

Urmăriți PressHUB și pe Google News!

(sursa foto: SILVIU MATEI / AGERPRES FOTO)

spot_imgspot_img
The Epoch Times - România
The Epoch Times - Româniahttps://epochtimes-romania.com
"O nouă perspectivă asupra lumii noastre în schimbare"

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Mină marină eșuată pe plaja Midia neutralizată de scafandrii militari

Militarii Centrului 39 Scafandri au neutralizat miercuri, în jurul...

Premierul Ilie Bolojan, primit cu onoruri militare de cancelarul german Friedrich Merz

Premierul Ilie Bolojan a fost primit, miercuri, de cancelarul...

Șapte persoane au murit în accidentul dintre un microbuz și un TIR pe E70, în județul Timiș

Numărul persoanelor decedate în accidentul din Timiș a ajuns...