Proiectul cultural ”Stagiunea cu Skepsis 2022”. Primul spectacol, „Ursul” lui Cehov

Data:

Grupul Skepsis deschide proiectul cultural ”Stagiunea cu Skepsis 2022” joi, 24 februarie, de la ora 19.00, la Casa de Cultură a Studenților Alba Iulia, cu spectacolul URSUL, după A.P. Cehov, potrivit Alba24.

„Anul 2022 este unul deosebit pentru Grupul Skepsis, marcând 20 de ani de activitate. Ne propunem așadar ca pe parcursul acestui an să prezentăm publicului spectacole din repertoriu care au avut o semnificație sau o importanță specială pentru evoluția grupului.

Vă invităm alături de noi la un spectacol despre trecut și prezent, despre prejudecăți și despre urmărirea propriului interes, dar și despre sentimente și gânduri profunde, un joc în care fiecare personaj are o luptă de purtat cu ceilalți, cu lumea, dar și cu sine însuși. O vizită neașteptată ne tulbură liniștea sau ne schimbă viața?

spot_imgspot_img
alba24.ro
alba24.rohttps://alba24.ro
Publicație online dedicată județului Alba editată de Independent SRL din Alba Iulia. Conținut făcut de o echipă de 10 oameni de media cu experiență diversă și mare în presă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Opinie Aktual24: Principalul aliat al lui Bolojan ar putea fi strada

Ilie Bolojan conduce un guvern de criză, forțat să...

Analiză Aktual24: Trei bătălii care vor arăta dacă tandemul Dan-Bolojan este reformist și sudat

Nicușor Dan a devenit președintele României cu așteptarea că...

Hidroelectrica a început curățarea lacului Izvorul Muntelui-Bicaz

Echipele Hidroelectrica intervin, duminică, pentru a elibera lacul de...