Avocatul Mihai Drăgan, un apropiat al liderului AUR, George Simion, a fost numit consilier al ministrului Transporturilor, Ciprian Șerban (PSD). Drăgan a primit și un loc în Consiliul de Administrație al CFR Călători.
Mihai Drăgan a apărut alături de George Simion într-o conferință de presă susținută de liderul AUR în fața Parlamentului în timpul campaniei electorale. În spatele lui Simion se aflau lideri și parlamentari ai AUR.
Recent, Drăgan a fost văzut în Primăria Buftea, în urma surorii primarului, a anunțat un jurnalist din Buftea, consilier local. Drăgan este și avocatul primarului PSD din Crevedia, Petre Florin.
„Vești bune! L-am văzut pe celebrul avocat, Mihai Drăgan, cunoscut și ca ‘avocatul penalilor’, intrând în Primăria Buftea, în urma surorii primarului. Nu o zic peiorativ, îmi place de avocatul Drăgan, știe să se promoveze.
În plus e și metalist ca mine. Apare des la Realitatea TV, e fost membru PSD și i-a stat alături lui George Simion la recentele alegeri. Primul stânga-sus, din foto Gândul.
Strategia lui de marketing e să se poziționeze pe o felie mare și bănoasă… politicienii cu probleme penale. El e și avocatul primarului Petre Florin din Crevedia, pe care n-a reușit să-l scape de acuzații, fiind trimis în judecata pentru trafic de persoane”, a relatat Bogdan Toba de la Expresul de Buftea.
Continuarea în Aktual24
Urmăriți canalul „PRESShub” pe WhatsApp. Cele mai importante știri ale zilei sunt disponibile aici
Urmăriți PressHUB și pe Google News!
(sursa foto: aktual24.ro)