Dezvăluiri Captura: Legăturile dintre Georgescu, Potra și Clanul Sportivilor

Data:

Finul lui Mircea Nebunul, liderul Clanului Sportivilor, se află printre cei 18 arestați în dosarul lui Horațiu Potra și Călin Georgescu de la DIICOT, conform contului de Facebook al Captura – publicația online fondată de jurnalistul de investigații Mihai Munteanu.  

Este vorba despre Bogdan Lascu, 29 de ani, originar din Sibiu. El este acuzat de tentativă la comiterea unor infracțiuni împotriva ordinii constituționale.  

Lascu a lucrat la MApN, apoi s-a angajat în armata privată a lui Potra, pentru operațiunile din Africa. El are o relație de cumetrie cu Mircea Băluș zis “Mircea Nebunul” – șeful Clanului Sportivilor, unul dintre cele mai periculoase din Capitală, specializat în recuperări de datorii, taxe de protecție, șantaj, intervenții și răpiri.

Sportivii au conexiuni și în politică: asigurau paza lui Liviu Dragnea și făceau afaceri cu Marian Goleac, mâna dreaptă a primarului Sectorului 4, Daniel Băluță – prim-vicepreședinte al PSD.

Amănunte AICI.

Citește și: Valul de propagandă pentru AUR și Călin Georgescu, pornit din casa unui lider al partidului fondat de Dan Voiculescu

Urmăriți PressHUB și pe Google News!

spot_imgspot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Aplauzi instanța supremă și primești termene scurte la CAB. Cazul avocatelor Uscov și Radu

Curtea de Apel București neagă faptul că a stabilit...

Conflict deschis la Arad între prefectul Mihai Pașca și primarul Călin Bibarț

Conflictul dintre Instituția Prefectului și Primăria Arad iese la...

Sub vraja unui concert de referință, dar și cu privirea spre viitor

Anul muzical 2026 a început în forță. Tradiționalul Concert...

Papa Leon al XIV-lea reacționează la criza din Venezuela după capturarea președintelui Maduro

Papa Leon al XIV-lea a condamnat, duminică, violențele care...