Primăria Cluj-Napoca va realiza un Campus Universitar Metropolitan, în parteneriat cu universitățile clujene, publice și private, care să răspundă nevoilor de locuire ale studenților.
Ideea...
Kooperativa 2.0, agenția full-service de marketing și comunicare, devine partener oficial al CloudCart în România, platforma de e-Commerce-as-a-Service.
Parteneriatul are ca scop susținerea comercianților locali...
O prietenie trainică, dictată de interese reciproc avantajoase, pare că s-a cimentat între liderii PSD și PNL. Marcel Ciolacu, tot mai nervos în ultima perioadă pe tema rocadei premierilor, a dezvăluit că „vorbește des la telefon” și se „consultă permanent” cu premierul Nicolae Ciucă.
Judecătorii Curții Europene a Drepturilor Omului (CEDO) au decis că țările care fac parte din Consiliului Europei, inclusiv România, trebuie să recunoască și să...
Congresul SUA a marcat cei 25 de ani de parteneriat strategic SUA – România printr-o rezoluție care reafirmă legăturile strânse dintre România și Statele...
Compania Națională Poșta Română va vinde produse alimentare și nealimentare în incinta oficiilor poștale din țară, după ce a încheiat un parteneriat în acest...
Makita România și BELPROFILE au parafat un parteneriat menit să aducă mai multă plusvaloare clienților și partenerilor din piața construcțiilor, prin împărtășirea de know-how și dezvoltarea de acțiuni comune între cele două branduri.
Sunt bucuroasă să spun că astăzi avem o colaborare foarte bună între Republica Moldova şi România şi apreciez foarte mult deschiderea autorităţilor de la Bucureşti, deschiderea domnului preşedinte Klaus Iohannis sau a domnului prim-ministru Cîţu, a dumneavoastră şi a altor reprezentanţi ai Guvernului de la Bucureşti pentru a aprofunda şi a consolida această relaţie. Avem ocazia să construim un parteneriat puternic şi reciproc avantajos, bazat pe dialog sincer între Republica Moldova şi România, un parteneriat care va oferi soluţii pentru problemele cetăţenilor noştri, un parteneriat care va deschide oportunităţi pentru dezvoltare şi un parteneriat care ne va apropia şi mai mult.