Cercetarea disciplinară de la Colegiul Medicilor Iaşi a medicilor Răzvan Constantinescu şi Iulian Şerban, pentru „instigarea pacienţilor la refuzul respectării normelor legate de pandemia de COVID-19“ este aproape de finalizare.
Reacţia municipalităţii piteştene a fost, de această dată, una promptă. De vină, zice Primăria Piteşti, n-ar fi nici calitatea proastă a execuţiei, nici a materialelor folosite la construcţie, ci nişte acte de vandalism.