Șoseaua de centură a Zalăului va ajuta la dezvoltarea economică a orașului

Data:

Viceprimarul municipiului Zalău, Teodor Bălăjel a vizitat șantierul de pe Centura Ocolitoare a Zalăului etapa 2.

Stadiul avansat al lucrărilor pe cel de-al doilea tronson al centurii Zalăului este garanția că șoseaua ocolitoare va fi gata în termen, în 2023, iar orașul intră într-o ligă superioară, a orașelor moderne și importante din punct de vedere economic.

„Până atunci, în paralel cu modernizarea intensivă din oraș pentru utilitate, confort și estetică, ne asigurăm că vom avea o infrastructură de străzi care să facă legătura în mai multe puncte cheie cu noua șosea ocolitoare”, spune viceprimarul Teodor Bălăjel.

Citiți articol integral pe Monitoruldesalaj.ro

Citiți și

Cum reușește o comună din Sălaj să mențină incidența ZERO în fața COVID-19

spot_imgspot_img
Monitorul de Sălaj
Monitorul de Sălajhttp://monitoruldesalaj.ro
Publicație online dedicată județului Sălaj editată de SC Monitorul de Salaj SRL din Zalău. Cel mai accesat site de știri, dezvăluiri și anchete din județul Sălaj.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Conflictul deșeurilor din Gorj: autonomia locală în pericol în cazul Crasna

Județul Gorj se confruntă cu o „dictatură a deșeurilor”,...

CNCD îl sancționează pe preotul Calistrat cu 5.000 de lei pentru comportament agresiv față de două femei

Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării a dispus sancționarea preotului...

Probleme grave descoperite la șantierul Spitalului Municipal Arad: zeci de amenzi aplicate

Controalele ISC (Inspectoratul pentru Șantiere de Stat) efectuate la...

Sindicatul Energie Turceni, sub controlul liderului Iovan și al familiei sale pe fondul tăcerii muncitorilor

Sindicatul Energia Turceni, condus de președintele Eugen Iovan, este...