Dan Tăpălagă: „Măcar azi aș fi vrut să nu vă aud cum muriți de grija ziariștilor independenți”

Data:

Jurnalistul Dan Tăpălagă le-a transmis un mesaj politicienilor, mogulilor și oficialilor statului român care au contribuit la degradarea peisajului mediatic românesc și care s-au trezit să vorbească de Ziua Mondială a Libertății Presei.

Măcar azi aș fi vrut să nu vă mai aud cum muriți de grija noastră, a ziariștilor independenți, după ce ați făcut praf și pulbere o bună parte din presa românească și ați transformat-o într-un infernal aparat de propagandă plătit generos din bani publici.

Dar nu v-ați abținut nici azi, în fățărnicia voastră fără limite. N-ați avut minima decență să ne scutiți de festivalul ipocriziei, de odele închinate presei independente, de predicile goale despre rolul nostru în societate, în care nu doar că nu credeți, nu doar că vă este silă, frică și aveți oroare de ziariștii liberi, dar ați făcut orice v-a stat în putință să omorâți orice zvâcnire de jurnalism autentic.

Continuarea, în G4Media!


Urmăriți PressHUB și pe Google News!

spot_imgspot_img
PressHUB
PressHUB
Cea mai răspândită rețea de presă din România!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Andrei Cornea (Revista 22): „Mediatorul”

Pretinsul neutralism este în favoarea PSD-ului. Iar faptul de...

Rodica Culcer (Revista 22): Victoria TISZA, un pod prea îndepărtat pentru România

România se află în contratimp cu Ungaria: în timp...

Andreea Pora (Revista 22): Lepădarea de Bolojan sau tot răul spre bine

PSD a declanșat o criză politică din care nu...

Multe scenarii, nicio soluție

Au trecut cele două săptămâni în care Trump estima...