Aktual24 | Realizatoare Digi24, exasperată de minciunile lui Firea: „Să știți că eu nu am avut apă caldă nici în mandatul dvs.”

Data:

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google
Urmărește PRESShub pe Google News

Realizatoare Digi24, exasperată de minciunile lui Firea. Fosta primăriță a fost contrazisă într-o emisiune la postului de știri de moderatoarea sătulă să asculte fake news-urile lansate de pesedistă, scrie Aktual24.

Firea s-a lansat într-un lung șir de atacuri la adresa lui Nicușor Dan, lăudându-se printre altele că pasajul de la Doamna Ghica fusese finalizat în mandatul ei în proporție de 80%.

„Un cetățean alege un primar ca să facă proiecte, nu să spună trei ani de zile ce nu a putut el să facă și din ce cauză. Eu pot să vin în apărarea mandatului meu cu tot ce au vazut toți cetățenii: Pasajul Piața Sudului finalizat, Nicolae Grigorescu, Splai, Dudescu, finalizat, Ciurelul, aproape 80% din Doamna Ghica și foarte multe alte proiecte”, a susținut Firea.

Citește și: Un specialist DNA explică paşii flagrantului: de unde se iau banii, cum se marchează, cum se fac înregistrările

Firea susține că a realizat 70% din ce a promis bucureștenilor

Realizatoarea Digi24 a reacționat și a ținut să o contrazică: „Vă spun că nu era 80%, vă garantez, că trec prin intersecția aia în fiecare zi, 80% nu era, era câte un pic de rampă, nimic altceva. Nu era nimic înălțat. Absolut nimic”.

„De ce e lumea atât de nemulțumită?”, a replicat Firea iritată.

„Să știți că eu personal nu am avut apă caldă nici în mandatul dvs.”, a adăugat realizatoarea.

„Nu vă suparăți, am promis eu apa caldă și căldură?”, a reacționat Firea.

„Ceea ce am promis s-a realizat în proporție de peste 70%. Domnul Dan, din ce a promis, nu s-a realizat nici măcar în proporție de 30%”, a pretins apoi Firea.

Gabriela Firea încă mai speră să fie desemnată de către PSD candidat pentru un nou mandat de primar, din 2024.

Continuare în Aktual24!


Urmăriți PressHUB și pe Google News!

(FOTO: Inquam Photos / Sabin Cirstoveanu)

spot_imgspot_img
PRESShub
PRESShubhttps://www.presshub.ro/
PRESShub este mai mult decât o platformă media – este o portavoce pentru presa independentă. Creată în 2018 de Freedom House România, coagulează 44 de publicații acoperind peste jumătate din teritoriul României, acoperind și diaspora. Într-o țară unde presa locală este adesea sufocată de interese politice, PRESShub este o platformă pentru jurnalismul de la firul ierbii, care crede în puterea comunităților bine informate.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie articolul

spot_img

Ultimele știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Pentru a fi la curent cu cele mai recente știri, oferte și anunțuri speciale.

Mai multe articole similare
Related

Arhitectură și sunet la „Micul Trianon”. Festivalul Stradivarius revine la Domeniul Cantacuzino

Ruinele Palatului „Micul Trianon” de la Florești vor găzdui,...

PSD a decis să intre în Guvernul Veștea (surse)

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a convocat duminică, începând cu...

Rușine! România pierde războiul stocării energiei înainte să înceapă

România, cimitirul proiectelor energetice americane Privind retrospectiv ultimele trei decenii,...